Underbart nationalromantiskt hus från 1930 med strålande utsikt över Baggensfjärden. Fina snickerier som liggande träpanel och fönsterluckor. Egen brygga och sandstrand samt tomt om nästan 3000 kvm. Villan om 140 kvm har stora fönsterpartier mot vattnet från sällskapsrummen. På övre plan tre sovrum och möblerbar hall med utgång till balkong. Trädgårdsbod i samma stil som villan. Härlig trädgård som går ned till egen strand och brygga. Avskilt med naturen nära inpå och beläget på natursköna Skogsö där alla årstider uppfyller sann livskvalitet genom närhet till bad, båtliv och vintersport. Kontakta mäklaren för att boka en visning!
Beskrivning
Fakta
Christina Löfsten
Christina är utbildad civilekonom och har även examen från DIHR.Hon har många års erfarenhet som fastighetsmäklare och arbetar med våningar på Östermalm, Söder, Kungsholmen och i Vasastan. Christina har även stort fokus på villor i Djursholm, Stocksund, Saltsjöbaden och på Lidingö samt sjöställen i Stockholms skärgård. I sitt arbete betonar hon vikten av det personliga engagemanget för att kunna driva processen framåt.
Det innebär en hög servicenivå, uthållighet, noggrannhet och att alltid vara professionell i sitt förtroendeuppdrag för att få högsta möjliga slutpris och nöjda kunder.
Christina har en bakgrund inom fastighetsutveckling och marknadsföring men är även författare till böcker inom föräldraskap.
Greger Ålund
Jag har lång erfarenhet av mäkleri och har sålt åtskilliga villor och sjöställen på såväl fastland som öar. Jag betraktar varje uppdrag som ett hedersuppdrag och får vara med när kunderna gör sitt livs affär. Det är ett förtroende jag värderar högt.
Alla uppdrag är unika för mig, jag skräddarsyr efter kundens behov och önskemål. Jag kan erbjuda maximal exponering, både i dagspress och digitalt eller den diskreta vägen via vårt väl uppdaterade kundregister. Skall du sälja din villa, sjöställe eller boende utöver det vanliga är du välkommen att kontakta mig!
Sälj med oss
Fyll i dina uppgifter så kontaktar vi dig.